Peenmotoorika oskused on need väikesed tegevused, mida laps teeb pöidla ja sõrmedega või varvastega, et liigutada või tunnetada esemeid. Lapse käelise tegevuse arendamine on väga oluline, see mõjutab nii lapse tähelepanuvõimet, mõtlemist, koordinatsiooni, mälu ja kõne arengut.

K´s Kids´i mänguasjad on arendatud just lapse füüsilist, tunnetuslikku ja sotsiaalset arengut silmas pidades. Kś Kids´i õppimise kolmnurk sisaldab just neid kolme kõige olulisemat komponenti ning selline kolmnurk on kõikidel mänguasjadel. Füüsiline areng asub kolmnurga tipus ja selle all on silmas peetud eelkõige lapse peamisi meeli (nägemine, kuulmine, maitsmine, haistmine, kompimine jne), peenmotoorika. Samuti on oluline üldmotoorika märk, mis tähendab kogu lapse keha kaasamist antud mänguasjaga mängimisel. Tunnetuslik areng, mis on märgistatud rohelisega, viitab loogikale, loomingulisusele ja keelelisele arengule. Sinine värv iseloomustab sotsiaalset arengut, mille alla kuuluvad emotsionaalsus, suhtlemisoskus ja enesehinnang.

Järgnevalt on välja toodud sobilikud mänguasjad vanusegruppide kaudu, mis arendavad sinu lapse peenmotoorikat:

0-6 kuud

beebi-esimene-kuubik

K´s Kids Beebi esimene kuubik.

Beebi esimene kuubik on pehme ja värviline mänguasi, millel on peegel ja närimisrõngad. Kuubikut saab riputada voodi või käru külge.

esimene-raamat

K´s Kids Minu esimene raamat.

Beebi esimene raamat on lõbusate värvide ja piltidega mänudasi, mis piiksub ja krõbiseb. Lisaks on raamatul peegel ja närimisrõngas.

6-9 kuud

karu-kolmik

K´s Kids Käru kolmik.

Käru kolmik sobib ideaalselt käru käepideme, turvatooli rihma või lapse randme külge. Komplektis on värisev ussike, Patricku autorool ja telefon. Ussikest sabast sirgu tõmmates, tõmbub see värisedes rõngasse tagasi. Autorooliga saab anda rõõmsat “piip-piip” signaali ning telefoniga saab igal ajal enda kallite inimestega suhelda.

croco

K´s Kids CrocoBloco.

K’s Kids CrocoBloco on vahva krokodill, kelle kereosa kuubikutes on peidetud igasugused vahvad otsimise-peitmise vidinad ning kes peale kõige muu õpetab ka numbreid.

Mänguasi on eriti lahe, kuna sellest saab teha väikese kaisulooma, võttes kereklotsid ära ja liites vaid pea ja saba. Krokodill kasvab, kui uuesti lisada pehmed osad. Krokodilli saba kõliseb ning saba otsas olevat lillekest tõmmates läheb see vurisedes saba otsa tagasi.

9-12 kuud

pop-n-stack-torn

K´s Kids Püramiid- rõngastorn Patrick.

Kś Kids püramiid-rõngastorn arendab lapse mälu ja tähelepanuvõimet. Mänguasjal olevad rõngad ja torniklotsid arendavad silmade ja sõrmede koordinatsiooni. Toode on pehmest plastikust ning rõngaid saab ka omakorda ketiks kokku seada.

beebi-klotsid

K´s Kids Pehmed beebi klotsid.

Beebi klotsid on valmistatud lapsele ohutust, pehmest vahtkummist ja on kaetud lõbusa kangaga. Kahe klotsi küljes on ka närimisrõngas. Klotsidel on mitmeid tegevusi: puzzle, mitmesugused kujundid, erinevad esemed, numbrid, rong. Selle abil saab laps panna kokku vahvaid pildiridu ja numbreid.

12-24 kuud

patricku-klotsikohver1

K´s Kids Patricku sorteerimiskohver.

Patricku klotsikohver sisaldab 9 huvitava tekstuuri ja pilkupüüdvalt erksate värvidega erikujulisi klotse. Kindlasti on see sinu lapse uus lemmik klotsi- lelu. Sorteerimisklotsid aitavad lapsel arendada ruumitunnetust ja peenmotoorikat. Klotsikohver õpetab lapsele korralikust: kõik klotsid tuleb peale mängu lõppu panna kohvrisse tagasi! Kohvri tagaküljel on klapid, millega saab mängida palju otsi-ja-leia ning kujundite äratundmise mänge. Lisaks on kohvril mõnus sang, millest hoides saab laps oma kohvri igale poole kaasa võtta.

Õpetavad kingad julgustavad last iseseisvalt õppima kingapaelu siduma. Kingadel on paelad, pannal, trukk, krõps, nööp ja lukk. Kingad teeb eriti vahvaks see, et neid saab õppimise ajal ka  jalas hoida ja harjutada paelte sidumist.

24-36+ kuud

joonistusstuudio

K´s Kids Joonistusstuudio.

Joonistusstuudio tahvlil on suur ekraan ja terve ports erinevaid tegevuskaarte. Laps õpib joonistama erinevaid kujundeid, õpib arvutamist ja joonistamist. Patricku kujuline pliiats on disainitud beebi käe järgi, mis teeb selle käes hoidmise eriti mugavaks. Joonistusstuudio treenib lapse loogilist mõtlemist ja silma-käe koordinatsiooni.