K´s Kids´i mänguasjad on arendatud just lapse füüsilist, tunnetuslikku ja sotsiaalset arengut silmas pidades. Kś Kids´i õppimise kolmnurk sisaldab just neid kolme kõige olulisemat komponenti ning selline kolmnurk on kõikidel mänguasjadel. Tunnetuslik areng, mis on märgistatud rohelisega, viitab loogikale, loomingulisusele ja keelelisele arengule. Sinine värv iseloomustab sotsiaalset arengut, mille alla kuuluvad emotsionaalsus, suhtlemisoskus ja enesehinnang. Füüsiline areng asub kolmnurga tipus ja selle all on silmas peetud eelkõige lapse peamisi meeli (nägemine, kuulmine, maitsmine, haistmine, kompimine jne), peenmotoorika seab rõhku tegevustele, mida laps teeb pöidla ja sõrmedega või varvastega, et liigutada või tunnetada esemeid. Samuti on oluline üldmotoorika märk, mis tähendab kogu lapse keha kaasamist antud mänguasjaga mängimisel.

Üldmotoorika puhul osalevad suured lihasgrupid, see hõlmab näiteks roomamist, kõndimist, jooksmist, hüppamist jne. Üldmotoorika arendamine on väga oluline, et saavutada lapse võimalikult suur iseseisvus tavakeskkonnas hakkama saamiseks, samuti on motoorika lapse vaimse arengu stimulaator. Omandades uusi motoorseid oskusi, õpib laps oma keha paremini tunnetama ja arenevad ka sotsiaalsed oskused.

Järgnevalt on välja toodud sobilikud mänguasjad vanusegruppide kaudu, mis arendavad sinu lapse üldmotoorilisi oskuseid:

0-6 kuud

karussell

K´s Kids Mesilase voodikarussell.

Mesilaste voodikarussellil on kolm väikest ja erksavärvilist mesilast, kelle tiivad krõbisevad. Lisaks on komplektis kaks peegel- südamikuga lillekest, mis mängivad meeldivat muusikat. Keerlev karussell meeldiva muusikaga köidab lapse pilku ning ta tõstab pead, et jälgida ümbritsevat.

6-9 kuud

boss2

K´s Kids Suur pallidega dinosaurus.

Suur pallidega dinosaurus õpetab sinu lapsele tunnetama palle ja eristama värve. Kui laps hakkab juba kõndima, siis lase tal sauruse seljas istuda, üle tema keha veereda.

Suure sinise dinosauruse kõhus on 60 pehmet palli, 2 erinevas suuruses ja 4 erinevas värvitoonis. Dinosauruse saba küljes on rõngas, millega saab teda enda järel lohistada. Külgedel on väikesed avad, et laps saaks pimesi palle katsuda ja nende suurust arvata, neid ükshaaval välja võtta. Samuti on dinosauruse küljes palju erinevaid piuksuvaid ja krõbisevaid osi, mis teevad mängimise huvitavaks. Õppimine ja avastamine aitavad kaasa lapse aju ning lihaste arengule.

vajuta-ja-soida-ussike1

K´s Kids Vajuta ja sõida ussike.

Vajuta ja sõida ussike on lõbus mänguasi, mis liigub kiirelt edasi. Rataste sees värvilised terakesed, mis liikudes kõrisevad. Ussikest on lapsel vahva taga ajada ning niimoodi mängides oma roomamist või esimesi sammukesi harjutada. Ussikese pea on pehmest materjalist ning see krõbiseb pöörates. Roheline pehme saba aga piiksub. Samuti on see ka amortisaatoriks, kui ussike plehku pannes vastu kappi sõidab.

9-12 kuud

Poni Tony on lastele suureks rõõmuks. Ponil on vahva värviline saba, teda saab mõnusalt kallistada ja tema otsas ratsutada. Poni seljas ratsutades on sinu laps alati tegevuses, mängides erinevate lisadega, mis on poni küljes- peegel, kõristi, krõbisev lill, tõmblukk. Samuti teeb poni ka häält.

 

12-24 kuud

elevant-lapsega

K´s Kids Õnnelik lükatav elevant.

Õnnelik lükatav elevant on rõõmsates värvitoonides naljakas mänguasi. Elevanti lükates hüppavad kuus värvilist klõpsuvat pallikest elevandi sees ringi, samuti kõliseb samal ajal elevandi saba õnnelikult kaasa. Elevandi keha on värvilisest plastist, iga kehaosa erinevat värvi – lapsel on lihtne õppida ning meelde jätta elevandi kehaosi.

Elevandi suured kõrvad on krabisevast kangast, kumbki pool erinevast materjalist. Elevandi sabaks on värvilise nööri otsas olev kõlisev pallike ja jalgadeks rattad, mis on kummirandiga.  See tähendab, et ka hoogsalt elevanti lükates ei kriimusta mänguasi põrandat. Lükkamisvarre otsas on pehmest kummist punane valgete täppidega muna, millest lapsel on mugav kinni haarata.

tee-ehitus

K´s Kids Elektrooniline haamrilaud.

Elektrooniline haamrilaud aitab treenida lapse käelihaseid. Laps peab kõvasti haamrit käes hoidma ja naelu sisse lööma, samal ajal jälgides, missugune uus nael vajab taas löömist. Kui ühe naela sisse lööd, siis koheselt tekib uus. Löömise ajal on kuulda ka naljakaid helisid.

24-36+ kuud

Kuus vahvat keeglisõpra on bowlingu komplekt, mis on valmistatud pehmest plastikust. Komplektis on 6 erinevas värvitoonis armsat looma ja 1 pall. Lapsed saavad nendega mängida nii toas kui aias. Seda mugav võtta kaasa nii suvisele grillipeole kui ka sõbra juurde. Liikumist ja täpsust nõudev mänguasi arendab suurte ja väikeste lihaste tasakaalutunnetust ning sotsiaalseid oskuseid. See on suurepärane mänguasi, mis paneb lapsed liikuma ja omavahel suhtlema.

telk2

K´s Kids Telk maja.

Telk maja näeb välja nagu tõeline maja ning sellel on mitu erinevat funktsiooni- telk, mängumajake, pood, aukudega pallimängumaja, kus saab punkte koguda. See on praktiline ja mitmekülgne mänguasi, mis sobib kasutamiseks nii tubastes kui välistes tingimustes. Seda on vahva maale vanaema juurde kaasa võtta või kasutada oma toas lühikeseks lõunauinakuks. Majal on suur klappribadega uks, 2 küljeakent ja katusel on lahtivõetav valgusluuk. Komplekti kuulub 20 pehmet värvilist palli ja kandekott. Kui telk koti seest välja võtta, siis  kargab see ise lahti.