Vastsündinutel areneb võime näha värve väga kiiresti. Juba nädal peale sündi näevad nad punast, oranži, kollast ja rohelist.
Pisut aega läheb sinise ning violetse värvi nägemiseks. Seda seepärast, et sinisel valgusel on lühemad lainepikkused ning sinise valguse jaoks on inimese silma võrkkestal vähem retseptoreid.

Ära muretse üleliia, kui su beebi silmad ei tööta alguses sünkroonis. Üks silm võib aeg-ajalt liikuda sisse- või väljapoole õigest asendist. See on normaalne. Kui aga näed suurt ja püsivat kõrvalekallet, võta kindlasti ühendust perearstiga.

Et stimuleerida vastsündinu nägemise arengut sisusta beebi tuba eredate ning rõõmsate värvidega: joonistused seinal ja mööbel võiks olla kontrastvärvides ning kujuga. Riputa beebi voodi kohale eredates värvides voodikarusell, millel oleks erinevaid värve ja kujundeid.
Dr. Gary Heiting
https://www.allaboutvision.com/parents/infants.htm

Parim viis kuidas oma beebi nägemise arengut soodustada on kasutada valge-musta triipe ning heledate-tumedate värvide kontraste.

Aga mida siis arvata neist kenadest pehmetest pastelsetest toonidest, mis on praegu lastetubades nii popid?
Pastelsed toonid võivad näida sulle väga ilusad, kuid need ei anna sinu lapsele tegelikult midagi.

Uuringud on tõestanud, et musta-valge kontrast registreerub beebi võrkkestal kõige jõulisemalt ning saadab beebi ajusse tugevaimaid signaalid.
Tugevamad signaalid tähendavad aju suuremat kasvu ning kiiremat nägemise arengut.

Ümbritsedes beebi pehmete pastelsete värvidega tähendab see, et sisuliselt oled beebil silmad kinni sidunud. Samal ajal ümbritsedes beebi musta-valgega või heledate-tumedate piltidega näed, et beebi silmad lähevad särama.
Dr. William Sears

Visual Stimulation for Newborns


Anna Franklin, Sussexi Ülikooli beebilaboratooriumi juht, püüab mõista kuidas beebid värve näevad. Umbes 2 kuud pärast sündi suudavad beebid üksteisest eristada punast ja rohelist; mõni nädal hiljem ka sinist ja kollast. Aga värvid peavad olema tugevad. „Kui sa näitad beebile „pestud” rohelist, siis ta ei näe seda, isegi kui ta on võimeline nägema intensiivset rohelist,” ütleb Franklin.
https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2017/apr/11/vision-thing-how-babies-colour-in-the-world