1. Ärka enne last

See pole just lihtne kui seljataga on magamata öö, kuid see annab sulle natukenegi lisaaega, et võtta soe vann, pesta nõusid või triikida pesu samal ajal kui laps veel hommikuund magab.

  1. Delegeeri

Kuigi sa oled lapsega kodune, siis see ei tähenda, et mees võiks ülejäänud argipäeva õhtu diivanil lösutada. Lihtsad majapidamistööd nagu nõude pesemine või tolmuimejaga koristamine ei tohiks ka peale tööd mehe konti murda. Kui mees mängib peale tööd lapsega ja tegeleb temaga, siis saad ka seda aega kasutada, et elamist natukene kraamida. Kui vanavanemad ei ela kaugel, siis on mugav ka vahest nende abi kasutada. Samal ajal kui sina rahulikult elamist kraamid, võivad nemad ühe mõnusa jalutuskäigu teha.

  1. Kasuta lamamistooli või kiike
polar

Britton Polar Bear lamamistool.

See võimaldab sul last pidevalt jälgida ja enda lähedal hoida. Samal ajal saad teha lihtsamaid kodutöid.

  1. Organiseeri targalt

Jäta põrandapesu viimaseks, muidu tuleb sul seda teha mitu korda ühe päeva jooksul ning selleks aega napib. Samuti ei tähenda kodu korrashoid igapäevast suurpuhastust. Loo enda jaoks mõistlik rutiin ning järjesta olulisemad asjad: toidu valmistamine, nõudepesu, pesu pesemine, põrandad. Ülejäänud (tolmu pühkimine, akende pesu jne) võib ka natuke oodata. Ära tekita sellega endale stressi, et püüad kogu elamist korraga koristada. Samuti kergendab oluliselt koristusvaeva koristamise kuldreegel, et võetud asjad tuleb samale kohale tagasi panna. Mänguasjade ja väikeste vidinate jaoks kasuta mänguasjakasti ja muid korve, kuhu saad kiirelt kõik kokku korjata.

Põhilised koristusvahendid ja -tarbed hoia ühes kohas, nii pääsed neile kergesti ja kiiresti ligi.

  1. Ole multifunktsionaalne

Samal ajal kui vaatad telekat, saad sa näiteks pesu triikida või köögivilju hakkida.

Ja lõpuks-  ära stressa üle. Laps nõuab palju tähelepanu ja hoolitsust, paku seda talle maksimaalselt.