Juba sündides on beebil olemas kõik viis meelt. Kuulmis- ja kompimismeel areneb beebil juba emaüsas väga varakult. Kuna lapse esimese kolme eluaasta jooksul areneb ta aju peaaegu täielikult, siis on väga oluline vanemal seda protsessi ergutada. Meelte ergutamise kaudu tugevneb side lapsevanema ja lapse vahel. K´s Kids´i mänguasjade puhul on meelte areng olulisel kohal. Peamised meeled nagu nägemine, kuulmine, maitsmine, haistmine ja kompimine ergutavad lapse uudishimu ja aitab luua eeldused mõtlemise arenguks.

K´s Kids´i mänguasjad on arendatud just lapse füüsilist, tunnetuslikku ja sotsiaalset arengut silmas pidades. K´s Kids´i õppimise kolmnurk sisaldab just neid kolme kõige olulisemat komponenti ning selline kolmnurk on kõikidel mänguasjadel. Füüsiline areng asub kolmnurga tipus ja selle all on silmas peetud eelkõige lapse peamisi meeli (nägemine, kuulmine, maitsmine, haistmine, kompimine jne), peenmotoorika seab rõhku tegevustele, mida laps teeb pöidla ja sõrmedega või varvastega, et liigutada või tunnetada esemeid. Samuti on oluline üldmotoorika märk, mis tähendab kogu lapse keha kaasamist antud mänguasjaga mängimisel. Tunnetuslik areng, mis on märgistatud rohelisega, viitab loogikale, loomingulisusele ja keelelisele arengule. Sinine värv iseloomustab sotsiaalset arengut, mille alla kuuluvad emotsionaalsus, suhtlemisoskus ja enesehinnang.

Järgnevalt on välja toodud sobilikud mänguasjad vanusegruppide kaudu, mis ergutavad sinu lapse meeli:

0-6 kuud

tahavaate-peegel-oige

Kś Kids´i Beebi tahavaate peegel.

Beebi tahavaate peegel aitab hoida lapsega silmsidet. Samuti on lapsel lõbus reisida vaadates enda peegelpilti või mängides peegli küljes olevate leludega. Värvilise, lõbusa ja pehme peegli küljes ripub 1 kõlisev semu, mida on lihtne eemaldada või vahetada. Peegelpind on valmistatud pehmest, lapsele ohutust materjalist. 2 riputusaasa külge saab juurde lisada lapse lemmiklelusid.

lobus-reisikaaslane2

Kś Kids´i Lõbus reisikaaslane.

Lõbus reisikaaslane on lõbus ja värviline last arendav mänguasi, mis stimuleerib meeli ja ergutab lapse liikumist. Pehme kehaosaga ussikesel on 6 piiksuvat jalakest, 2 närimisrõngast, kõlisevad tundlad ja keha. Tänu ussikese kõhu all olevatele paeltele sobib see suurepäraselt kinnitamiseks nii käru (turvakaare), voodi kui turvahälli külge.

6-9 kuud

dinosaurus

Kś Kids´i Tegus dinosauruse tüdruk.

Tegus dinosauruse tüdruk on mõnus ja pehme mänguasi, millel on mitmeid vahvaid funktsioone:

  • krõbisev saba
  • saba tõmmates tõmbub see värisedes tagasi
  • üks jalg piiksub, teisel jalal on pehme keeratav nupuke
  • ühe käe küljes on peegel, teise käe küljes närimisrõngas
  • seljal värvilised krõbisevad dinosauruse harjased
  • kõhul taskuke, kus sees pisike dinosauruse poeg

Lõbus taluõu

lobus-taluou-oige

Kś Kids´i Lõbus taluõu.

See taluõu on täis rõõmu, kärarikkaid loomi, samas piisavalt väike, et igale poole kaasa võtta. Vajutades looma ninale kuuled vastava looma häält. See õpetab lapsele kuulamise oskust ning arendab tähelepanuvõimet. Lisaks on kuubiku küljes peegel, krõbisevad õielehed ja närimisrõngas. Kuubik on tehtud erinevatest materjalidest. Julgusta last neid katsuma ja tundma erinevaid tekstuure. Närimisrõnga abil saab laps oma sugelevaid igemeid rahustada.

9-12 kuud

Autod ja mängumatt

autod-ja-mangumatt

Kś Kids´i Autod ja mängumatt.

Ärata mängumatil olev linnapilt ellu 9 toreda autoga. Matil on kujutatud erinevaid asutusi nagu kool, tuletõrjekeskus, haigla jne. Autodel on kujutatud numbreid ja erinevaid ameteid ja teevad piiksuvaid (3 autot), krõbisevaid (3 autot)  ja kõrisevaid (3 autot) helisid. Pärast mängimist  on hea lelud kokku koguda: mati kahes servas on sangad ning külgedel aga krõpsud, mis võimaldavad autod kandekotti kokku koguda.

12-24 kuud

muusikaline-kuubik1

Kś Kids´i Muusikaline kuubik.

Muusikaline kuubik on erinevate muusikainstrumentide- ja piltidega kuubik, mis aitab varakult arendada lapsel muusikalist tunnetust ja rütmitaju. Kuubikul on 3 reziimi: kuulamine, kaasaplaksutamine ja laulmine.

Kuulamisreziimil mängib kuubik erinevaid muusikainstrumente, olenevalt sellest, mis instrument jääb näoga üles poole. Plaksutamise reziimil mängib kuubik 3 erinevat rütmi, mis kutsub kaasa plaksutama ning laulu reziimil mängib kuubik 6 naljakat laulu.

24-36+ kuud

esimene-raamat

Kś Kids´i Minu esimene raamat.

 

Minu esimene raamat on pehme ja mõnus mänguasi, mida on huvitav vaadata. Seal on nööbid, likud, pealad ja krõpsud. See raamat on täis aktiivset tegevust. Samuti õpetab raamat numbreid, värve, kujundeid, igapäevaseid esemeid, ilma, aega jpm. Tänu sangadele on lapsel sealt mugav kinni võtta ja kaasa võtta.