Beebimonitor on praktiline ja mugav vahend sinu kodus. See võimaldab sul lapse rõdule, aeda või korteri/maja teise otsa rahuliku südamega magama jätta. Monitoride valik on aga väga suur ning vajalikku monitori valides on ahastus kerge tulema. Millist monitori siiski valida?

Brittoni monitorist BC-50 olen juba eelnevalt kirjutanud (https://wp.britton.ee/moodne-beebivalvur-britton-bc-50-2/), seekord tutvustan teile  värskelt poodi jõudnud Vtech uusi beebimonitore.

Brittoni beebivalvurid BC-50 ja BC-966 erinevad Vtech monitoridest seepärast, et nende saatjaid ei ole vaja hoida vooluvõrgus. Brittoni monitorid töötavad akudega ning neid on mugav välitingimustes kasutada.

Nagu mainitud sai, siis tegemist on täiesti uute monitoridega, mis oma funktsioonidelt on samuti Brittoni monitoridest üsna erinevad. Vaatame neid lähemalt.

Vtech monitor Comfort BM2000

See on mugav ja lihtne beebivalvur sinu kodus, mille tegevusraadiuseks on 300m välitingimustes, siseruumides 50 m. Saatja ehk beebi poolne osa töötab elektritoitel, vastuvõtja ehk vanema poolne osa töötab nii elektri- kui akutoitel. Lisaks on monitoril unelaulu mängimise võimalus. Nimel mängib see viite erinevat unelaulu ning seda viiel helitugevusel. Valitud unelaul mängib korduvalt ning katkeb kui vastuvõtjast räägitakse saatjasse, hiljem laul jätkub.

Vastuvõtja kuvab pidevalt saatja sensorilt tulevat temperatuuri. Kui leitud temperatuur on madalam kui 14 kraadi, kuvatakse ekraanile “LOW TEMP” märge. Kui leitud temperatuur on kõrgem kui 37 kraadi, kuvatakse ekraanile “HIGH TEMP” märge. Seega näed sa pidevalt lapse vahetus läheduses olevat temperatuuri. Kui soovid valvurit öösel kasutada, siis on võimalik kasutada ka öölampi. Nagu BC-50 monitoril, on ka selle monitori puhul võimalik kasutada “tagasirääkimise” funktsiooni ehk vanem saab lapsega vahetult suhelda ja talle midagi rahustuseks öelda.

Vtech monitor- projektor BM2200

BM2200 muudab eriliseks just võimalus kasutada monitori öölambina, mis kumab lakke pehme valguskuma. Projektisioon kestab 30 minutit ning sellel on kolm erinevat reziimi. Lisaks on võimalus kasutada ka samal ajal hällilaulu. Nii uinub su laps hubases valguses tähistaeva ja rahustava hällilaulu saatel.

Monitor mängib viite unelaulu meloodiat. Ka sellel monitoril on võimalik jälgida lapse juures olevat temperatuuri ning vahetult suhelda. Soovitud temperatuurimäärad saab ise seadistada ehk valida kõrgeim kui ka madalaim temperatuur (BM2000 puhul oli see tehase poolt seadistatud).  Samuti on olemas vibratsiooni funktsioon, mida on mugav kasutada kui ise viibid parasjagu lärmakas keskkonnas (suvel muru niites, tolmuimejaga koristadades jne). See annab vibreerides märku, et laps teeb häält.

Saatja töötab elektritoitel, vastuvõtjat saab kasutada nii aku- kui elektritoitel. Kui aku hakkab tühjenema, siis annab aku taseme näidik sellest märku. Samuti on võimalik vastuvõtja ekraanilt jälgida signaali tugevust. Nii saad koheselt ülevaate sellest, kas ja kui tugev on signaal. Monitoride leviulatus välitingimustes on kuni 300 m, siseruumides 50 m. Tegelik leviulatus sõltub paljustki keskkonnatingimustest ja muudest segajatest nagu näiteks seinad, uksed ja muud takistused.

ECO leviala seaded on samuti muudetavad. Mida lühem on ECO leviala, seda madalam on kiirgustase- seega tööpiirkond väheneb. Näiteks saab levialaks seda ühe ruumi või isegi laua.

Vastuvõtjal on ka vööklamber, mis muudab selle kaasas kandmise mugavaks.

Vtech videomonitor BM2600

Nagu nimi juba ütleb, siis tegemist on videomonitoriga, mis võimaldab sul pidevalt last videopildi vahendusel jälgida. Vajadusel on võimalik ka pilti suumida. Saatja töötab elektritoitel. Nagu eelmainitud Vtech monitoridel on ka BM2600 võimalik mängida lapsele viite erinevat unelaulu ja kasutada erinevaid helitugevusi. Samuti on saatjal temperatuuriandur ja “tagasirääkimise” funktsioon, mille abil rääkida ja last lohutada. Öiseks kasutamiseks on saatjal ka infrapuna LEDid, mis võimaldab sul öösel või pimedas toas selgelt näha. Kui saatja tuvastab hämara valguse hakkavad LEDid automaatselt tööle.

Vastuvõtjal on 2 tolline ekraan. MJPEG formaat on 25 kaadrit sekundis. See töötab ka laetava akuga, mis võimaldab sul muretult kuni 2.5 tundi aktiivselt video vahendusel last jälgida. Vastuvõtjal on ka tühja patarei ja levist väljas häire.

Monitoride leviulatus on välitingimustes 300 m ja siseruumides 50 m. Tegelik leviulatus sõltub keskkonnatingimustest ja muudest segajatest.

Alljärgnevalt on eelpool tutvustatud monitoride põhifunktsioonide kokkuvõttev tabel:

BM2000 BM2200 BM2600
Leviulatus 300 m välitingimustes, 50 m siseruum 300 m välitingimustes, 50 m siseruum 300 m välitingimustes, 50 m siseruum
Kaamera Ei Ei Jah
Temperatuuriandur Jah Jah Jah
Toide Vastuvõtja akutoitel, saatja elektritoitel  Vastuvõtja akutoitel, saatja elektritoitel  Vastuvõtja akutoitel, saatja elektritoitel
Tagasirääkimine Jah Jah Jah
Unelaul 5 meloodiat 5 meloodiat 5 meloodiat
Öölamp Jah Projektisioon Jah
Vibratsioon Ei Jah Ei
Projektisioon Ei 30 minutit Ei
Aku staatus Jälgitav Jälgitav: tühja patarei ja kadunud ühenduse hoiatus Jälgitav:tühja patarei ja kadunud ühenduse hoiatus