Mimi lasteriided on kõik disainitud ja valmistatud Eestis. Mimi Disaini taga on kaks noort ema Irene Taal ja Merilin Neering. Irene peres on kasvamas 2 aastane Ruben ja 4 aastane Rasmus ning Merilini peres on kasvamas 4 aastane Elisabet.

Merilin tütre Elisabetiga.

Merilin tütre Elisabetiga.

Õmblemisega on noored naised hobi korras tegelenud terve elu. Õmblemiseks vajalikud nipid ja teadmised said noored naised enda vanaemadelt. Tõsisemaks läks asi siis kui mõlemad said ühel ajal lapsed. Laste lõunauinakute ajal katsetati internetist vanadest kampsunitest ja triiksärkidest tehtavaid lõikeid, mis hiljem osutusid nende tutvusringkonnas väga populaarseks.

Mõlemad naised tunnistavad, et sel hetkel oli praktiliselt võimatu leida  kaubandusest ägedaid lasteriideid ning ka kodumaiseid tootjaid olid vähe. Eriti keeruline olevat leida isikupäraseid poisteriideid. Kuna esimeste katsetustega alustati laste lõunauinakute ajal, siis sellest sündis ka idee hakata ise asjaga tõsisemalt tegelema. Esimesed katsetused sai tehtud re-use põhimõttel isade triiksärkidest tehtud jumpsuite’ga, mis osutusid väga populaarseteks. Sellele järgnesid tüdrukute kleidid, pluusid, poiste püksid. Kuna nõudlus Mimi lasteriiete järele üha suurenes, siis kasvas algselt ise välja mõeldud, lõigatud ja kodus õmmeldud riietest täiskohaga töö.

Ilus olgu ka mugav

Riiete disainimisel peavad nad oluliseks lisada oma väike eriline touch ja jääda kindlaks sellele, et ilus olgu ka mugav. Kangaste valikul eelistame naturaalseid, hingavaid ja pehmeid kangaid, mis oleksid seljas mõnusad ja kergesti hooldatavad. Enamkasutatavad materjalid on puuvill, vill ja viskoos. Kuna mõlemad naised järgivad teadlikult täiskasvanute maailmamoodi, siis sellest tulenevalt on ka nende endi disainijoon üsnagi muutlik. Enda lemmikuks peavad nad geomeetriat, mida nende disainis tihti kohata võib. Nad peavad endale iseloomulikuks just ootamatut materjali- ja värvikasutust.

“Meie valikust leiab nii hullumeelseid kirjuid mustreid kui ka väga skandianaavialikke rahulikes toonides tooteid. Mõlemad kuuluvad meie lemmikute hulka, olenevalt hetkemeeleolust,” tõdevad disainerid.

Riiete mugavuse testimiseks on peamisteks katsejänesteks nende endi väikesed lapsed. “Laseme neil riided ise selga panna ja siis joosta, hüpata, ringutada ja hinnata välimust ning mugavust,” lisavad nad. Lapsed on sellega harjunud ning nende arvamus omab olulist tähtust. Kui näiteks mingi riideese ei mahu üle pea või istub ebamugavalt seljas, siis võivad nad kindlad olla, et kuulevad sellest lastelt ning saavad teha vajalikud muudatused.

riided

Mimi disaini hall Anna mantel ning Tinkerbell kleit.

Kui küsida, missuguseid riideid nende endi lapsed oma lemmikuteks peavad, leiavad mõlemad, et eelkõige on tähtis mugavus. Rasmuse lemmikuks on näiteks Mimi bäggipüksid ja dressikomplektid. Ruben on veel pisike ning kannab enamasti trikotaažist body´sid ja Cathy pükse. Elisabeti lemmikuks on printsessilikult hõljuvad Laura kleidid, samuti Tinkerbell´i kleit.

Laste kasvatamisel peab Irene oluliseks seda, et lastel oleks lõbus, samas hindab nii tema kui ka lapsed seda, kui neile on seatud teatud piirid. “Pean oluliseks säilitada rahu ning mitte ärrituda väikeste pahategude peale, vaid läheneda pigem rahulikult ja suunata neid õigele rajale,” lisas ta. Loova inimesena mõtleb ta sellele, et lastel tuleb lasta end piisavalt väljendada, kuigi vahel ei tundu nende loometegevused täiskasvanutele kõige mõistlikumad. “Lastele tuleb jagada palju armastust, tunnustust ja julgustada neid nende igapäevastes toimetustes,” lisas Irene.

Merilin leiab, et üks olulisemaid asju on järjepidevus ja kindlameelsus. Tema meelest on oluline luua lapsele stabiilne ja turvaline keskkond. “Kindlasti tuleb last kuulata, et ta julgeks oma arvamust ja vaateid jagada, seejärel jõuda üheskoos lahendusteni,” sõnas ta. Tema peres on armastus ja hellus väga tähtsal kohal. Kallistused ja musid ravivad kurvameelsuse ja viivad muremõtted peast, suurendavad õnnetunnet ja rõõmu. “Mulle meeldib kui inimesed julgevad öelda hästi, kiita, jagada oma mõtteid ja tundeid, just neid väärtusi üritangi oma lapsele edasi anda,” lisas Merilin.

Eesti turu väiksuse rõõmud ja mured

Merilin ja Irene tõdevad, et Eesti on tegelikult hästi vahva koht, kus enda äriga alustada. Kui sul on idee ja natukene ressurssi, siis on lihtne äriga alustada.  Kõige keerulisemaks peavad nad aga seda, et uue tegijana oled sa tundmatu ning koheselt tuleb hakata endale võrgustikku looma. “Tuleb arvestada, et kõik võtab aega ning öiseid unetunde võib esimestel aastatel väheseks jääda. Kui oled ise vastutamas, siis avastad igal minutil, mida võiks ja peaks veel tegema, mis on valesti, mida saaks parandada. See on nagu oma lapse kasvatamine” naeravad tegusad naised.  Siiski võib raskuseks pidada Eesti turu väiksust, mis muudab teenuste ja materjalide kättesaamise kalliks. Lisaks võivad tõelist peavalu tekitada tootmine ja kangatarnijad. Näiteks saadetakse valed kangad või on kaup kadunud. Ka tootmises võib tekkida omajagu muresid. Näiteks kui jumpsuidid on õmbluses ning lukke oodates oled üliõnnelik, et saad peagi need lukud kätte, samas kaupa kätte saades avastad, et need on valet tooni ning kõik algab otsast peale.

image3

Mugavad ja stiilsed Mimi disain rõivad lastele.

Eestlasi võib pidada üsna hinnatundlikeks inimesteks. Naiste sõnul on nende tooted mõistlikus hinnaklassis ning peaksid olema kõikidele taskukohased. Mimi Disaini tootevalikus leidub ka kallimaid tooteid, kuid mõlemad disainerid tõdevad, et kui soetada endale mõni kallim toode, siis omab see ese ka automaatselt suuremat emotsinaalset väärtust ja see ost on kindlasti rohkem läbi mõeldud. Sellist eset ei visata järgmisel kuul enda kapist välja. Lasteriiete puhul on muidugi oht, et nad kasvavad neist ühel hetkel välja, kuid Mimi riideid luues üritavad nad silmas pidada seda, et nende kasvamisaeg oleks võimalikult pikk.  Nagu me eelistame süüa ja valmistada toitu eestimaisest toorainest, siis miks mitte tunnustada ka eesti rõivaid?

Mimi lasteriiete puhul on täpselt teada, kus kohast on pärit kangad ja millest nad koosnevad. Nad teavad täpselt, kus ja kelle käe all on tooted valminud. Inimesed on enda töö eest hästi tasustatud ning mis põhiline, riided on erinäolised ja mugavad!

Lisaks lasteriietele võib Mimi tootevalikus leida riideid ka emadele. Selline valik olevat kujunenud välja nõudluse käigus. Puhtalt emmede soovidele vastu tulles, tehti mõned katsetused. Hetkel võib Mimi Disaini tootevalikust mugavust ja kvaliteeti armastav emme leida endale sooja mantli või isikupärase kleidi.

Pärides tulevikuplaanide kohta, tõdevad mõlemad, et plaanid on suured. Ühel kaunil päeval loodavad nad olla üks tuntumaid kohalike lasteriiete brände, et iga lapse riidekapis võiks leida kasvõi ühe Mimi riideeseme ning et  inimesed oleksid kuulnud ja teadlikud Mimi riietest. Hetkel piiluvad nad hoolsasti Eestist väljapoole. Esimesed saadetised on teele pandud nii Jaapanisse, Austraaliasse kui ka Norra. Lisaks on läbirääkimised käimas ka Lätis ja Soomes.

Mimi Disaini lasteriideid on võimalik osta Brittoni kauplustest Tallinnas ja Tartus.