Tavapäraselt hakatakse lisatoitu pakkuma umbes kuue- kuni seitsmekuusele lapsele. Juhul, kui laps võtab kaalus halvasti juurde või toitub ainult imikute piimasegust, võib lisatoitu pakkuda beebile ka umbes nelja kuu vanuselt. Kuna katsetused uute maitsetega võivad ootamatult tekitada tõelise kaose, siis on soovitatav aegsasti mõelda söögitooli valimisele ja soetamisele võimalikult varakult. Söögitoolis istudes on laps kindlalt paigal ning teda saab mugavalt panna istuma pere ühise söögilaua taha.

Hygge puhul saab kandikut, seljatuge ja jalatuge reguleerida kolme erinevasse asendisse

Kuna söögitoolide valik on väga lai nii materjalide kui funktsioonide poolest, siis tasuks eelnevalt mõelda, millist söögitooli vajatakse. Kõigepealt tuleb endalt tuleb küsida, missuguseid funktsioone peetakse oluliseks: Kas söögitoolil peaks olema reguleeritav istmeosa? Kas tooli kõrgus peaks olema muudetav? Missugune võiks olla kandik? Kas jalatugi peaks pakkuma erinevaid võimalusi? Kui väikeseks võiks tool kokku minna? Küsimuste rivi on lõpmatu…

Brittoni kauplustest leiad laias valikus erinevaid söögitoole. Toolid on kvaliteetsed ning nende seast leiab sobiva tooli ka kõige nõudlikum klient. Siiski tasuks mõelda eelmainitud küsimuste peale, et söögitooli valimine oleks lihtsam. Alljärgnevalt on lühidalt kirjeldatud söögitoolide üldisi funktsioone, mida tooli valimisel silmas pidada.

Reguleeritav istmeosa võimaldab tooli kasutada väga varajases eas, mis tähendab, et laps ei pea söögitooli kasutamiseks oskama iseseisvalt istuda. Näiteks Brittoni söögitoolidel Hip ja Hygge on kolm erinevat seljatoe reguleerimisasendit, mis muudab nii lapse kui vanema elu mugavamaks. Väga oluline on ka söögitooli kõrguse reguleerimine. See võimaldab lapsevanemal valida söögiajaks vajalik kõrgus, näiteks paralleelselt pere ühise söögilauaga. Hip söögitoolil on lausa kuus erinevat võimalikku kõrgust ja Hyggel viis. Stiilsel Fika söögitoolil on aga vastupidav ja tugev puitstruktuur, millel saab lihtsalt ülemisi toolijalgu ära kruvides muuta söögitooli lapsele sobivaks tavatooliks.

Fika on stiilipuhas söögitool, mida saab lihtsasti kandikut ja toolijalgu eemaldades muuta tavatooliks

Samuti on mugavaks lisaks kahekordne kandik, mis on olemas kõikidel Brittoni söögitoolidel. Kahekordse kandiku puhul saab pealmise kandiku osa lihtsasti eemaldada ning kergesti puhastada. On eriti hea, kui kandiku kaugust on võimalik reguleerida ning vanem saab valida lapsele sobiva kauguse kandikust. See tagab lapsele piisava kasvuruumi. Söögitoolide Fika, Hip ja Hygge puhul saab kandiku kaugust reguleerida kolme asendisse. Täielikult kandikut eemaldada on võimalik aga kõikidel Brittoni söögitoolidel.

Turvarihmadega on varustatud kõik söögitoolid, kuid tasuks silmas pidada, kas nende kõrgust on võimalik lapse kasvades reguleerida. Söögitoolidel, millel puudub nn jalgevahe osa ehk T-bone on eriti oluline jälgida, et laps oleks turvarihmadega kinnitatud, vastasel juhul võib ta kandiku ja tooli vahelt end välja libistada. Enamasti on toolidel T-bone osa kas söögitooli või kandiku küljes. Kui see asetseb tooli küljes, lisab see ekstra kindluse, et kui parasjagu lapsel kandikut ees pole, ei saa ta sealt välja end libistada. Hyggel on võrreldes teiste toolidega eelis, et tema jalatoe kallet on võimalik reguleerida kolme erinevasse asendisse. Väikese lapse puhul on mugav kasutada jalatoe 180 kraadist kallet, samas suurema lapse puhul viia kalle maksimumini. Jalatugi on olemas ka söögitoolil Alpha+.

Alpha+ on kokkupandult väga õhuke ja võtab vähe ruumi

Kuna söögitoolid on enamasti üsna massiivsed, siis vähese ruumipuuduse juures tasuks vaadata, kui palju võtab tool kokkupanduna ruumi. Osa toole käivad üsna väikseks kokku (Brittoni söögitoolid Alpha+, Hip ja Hygge) ja nad võtavad vähe ruumi. Hip ja Hygge eeliseks on ka see, et nad seisavad kokkupakitud ise püsti. Alpha+ on aga kokkupakitult väga õhuke. Kuigi söögitooli Fikat ei ole võimalik kokku pakkida, on see siiski väga kerge ja seda on lihtne ringi tõsta. Üldiselt saab enamus söögitoole ka mugavalt toas transportida, kuna nad on varustatud ratastega. Rattad ei kriibi põrandat ning tooli on lihtne liigutada.

Hip söögitoolil on pehme vakstutaoline kate, mida on väga kerge puhastada

Kattematerjalid on Brittoni söögitoolidel enamasti eemaldatavad, mis muudab nende hooldamise hulganisti lihtsamaks. Ainukeseks erandiks on aga söögitool Fika, millel küll puudub eemaldatav istmekate, kuid see-eest on kerge niiske lapiga puhastada selle nahka meenutavat pehmet katet. Kõik Brittoni söögitooli katteriided on pehmed ja lapse jaoks mugavad. Söögitoolil Hygge on lisaks eemaldatav puuvillane beebisisu. Samuti on laialt levinud vakstutaoline pehme katteriie, mis ei ima endasse vedelikke ja mida on kerge hooldada. Selline kateriie on näiteks söögitoolil Hip. 

Mille kasuks aga lõpuks otsustada?

Kui teile on oluline, et tool oleks kompaktne ja võimalikult palju reguleeritav, on parim valik Hygge. Kui soovite laia istumisosa, vakstutaolise katteriidega ning võimalusterikast tooli, mida saaks võimalikult kaua kasutada, tasuks mõelda Hip tooli soetamise peale. Söögitool Fika on suurepärane valik neile, kes otsivad stiilipuhast, kuid samas lapsele mugavat tooli. Alpha+ sobib hästi neile, kes otsivad lihtsat, väga vähe ruumi nõudvat ja kerget söögitooli.

Brittoni nelja kõige populaarsema söögitooli erinevad funktsioonid ja omadused on välja toodud alljärgnevas tabelis:

Brittoni söögitoolid on saadavad Brittoni kauplustes või e-poes