Kergkärude valik on väga suur ning õige kergkäru valimine võib osutuda pikaks ja tüütuks protsessiks. Neil on palju erinevaid funktsioone ning oluline on endale selgeks teha, missugused on just teie vajadused ja nõudmised. Kas elad linnas ja vajad käru kiireks poeskäiguks? Või hoopiski puhkusereisiks? Kas elad maal ja jalutad pikki kilomeetreid?

Brittoni tootevalikust leiab 5 erinevat kergkäru mudelit, mida sooviksin teile lähemalt tutvustada, et õige käru valimine oleks lihtne ja arusaadav.

Liverpool

Käru Liverpool.

See on lihtne ja moekas käru, mis sobib nii reisimiseks kui ka poeskäikudeks ja linnatänavatel jalutamiseks. Liverpooli suur eelis on tema kerge kaal ja mugav kokkupanemise viis. Kokkupanemisel ei ole vaja eemaldada turvakaart. Rattad on väikesed ja nendega on lihtne manööverdada, rattad on kergesti lukustatavad.

Käru sisu on pehmest materjalist, mis muudab seal istumise mugavaks, samuti on seljatoel ka peapadi mõnusamaks lõunauinakuks. Seljatoe asendid on vabalt valitavad ning seda on saab asetada täislamavasse asendisse. Ergonoomilised lükkesangad ei koorma käsi ja muudavad sõidu nauditavaks. Jalatugi on reguleeritav, et toestada sinu lapse jalgu vastavalt vajadusele. Kõikidel Brittoni kärudel on võimalik jalatuge reguleerida, samuti on kärudega kaasas vihmakile.

Shopper

Käru Shopper.

Välimuselt väga sarnane Liverpoolile, kuid lähemalt vaadates siiski täiesti erinev. Shopperi rattad on eest topelt ning nad on suuremad, mistõttu on pikemad jalutuskäigud nauditavad nii lapsele kui vanemale. Pöörlevad ja eest lukustatavad rattad tagavad hea manööverdamise. Seljatuge on võimalik asetada 4 erinevasse asendisse, ka täislamav asend, mis võimaldab lapsel mõnusasti uinuda. Kaalult on Shopper kergkäru 600 g raskem kui Liverpool. Mõlemad kärud käivad samamoodi kokku ning neil on vankriraamil mugav kandesang ja automaatlukustus, mis teeb nende transportimise käepärasemaks.

Metro

Käru Metro.

Minu vaieldamatu lemmikkäru! Eesmised rattad liiguvad väga sujuvalt ja pöörlemine on ideaalne. Vajadusel saab rattaid ka lukustada. Lukustamissüsteem on samuti vanemale väga mugavaks tehtud, nimelt ei tule rattaid nn paika rihtida ja seejärel fikseerida, piisab lukustusele vajutamisest ja rattad fikseerivad end ise. Seljatoe asendid on vabalt valitavad ja reguleerimine hiirvaikne. Näiteks kui laps on magama jäänud ja on vaja seljatuge muuta täislamavasse asendisse, siis ei kostu fikseerimisklõpsu. Võrreldes teiste Brittoni kärudega on Metrol suur ja mahukas pakikorv, millel on tugev põhi. Sinna on mugav asetada kergem poekott või muud vajalikud tarvikud. Metro kergkärul ei ole ainukesena lükkesangana sarvekujulisi käepidemeid, mistõttu on võimalik sellega manööverdada ka ühe käega. Lisamugavuseks topsihoidjad. Tegemist on kerge käruga, mis kokkupaneku viisilt meenutab võileiba/raamatut. Metro sobib ideaalselt sinu lapse igapäevakäruks, mida saab ka vajadusel reisile kaasa võtta.

Aura

Käru Aura.

Aura on kompaktne käru, mis sobib hästi näiteks reisimiseks. Vankrirattad on väikesed, kuid manööverdavad väga hästi. Aura sobib ka pikemale lapsele, kuna seljatugi on võrreldes teiste kergkärudega natukene pikem. Samas on aura kitsam ja istumisosa pole nii lai kui teistel Brittoni kärudel. Seljatoe asendid on fikseeritud 4 erineva asendiga. Lükkesangad on ergonoomilsed ja ei väsita käsi. Kaalult on ta samas kaaluklassis Liverpooli ja Metroga- kõik kolm on kerged. Aura on kokkupaneku viisilt nn vihmavarju tüüpi kergkäru.

Allroad

Käru Allroad, millele on võimalik asetada BabyWay+ turvahäll.

Allroad on kergkärudest suurim, mistõttu saab seda kasutada aastaringselt ning seda nii linnatänavatel kui maal.  Arvestades seda kui lumevaesed on olnud viimased talved, siis saab sellega sõidetud ka lumevaestel talvekuudel. Ees on suured pöörlevad topeltrattad, mida saab vajadusel fikseerida. Käru vedrustus muudab sõidu pehmemaks ja nauditavaks, ebatasasel pinnasel vähendab korralik vedrustus löögijõudu. Allroad käru sobib kasutamiseks ka imikutele. Suureks boonuseks on ka jalakate ja topsihoidjad koos sahtliga väiksemate asjade hoiustamiseks. Seljatoel on kolm erinevat asendit ning käru istumisosa on mõnusast pehmest materjalist, sobides ideaalselt ka imikule. Kokkupanduna on vanker kompaktne ja seisab iseseisvalt. Lisaks on kärul mahukas kaubakorv ning sinna peale on võimalik paigutada BabyWay+ turvahäll.

Vaata allolevat kokkuvõtvat tabelit Brittoni kergkärude omadustest:

Omadus Liverpool Shopper Metro Aura Allroad
Seljatoe asendid Vabalt valitav 4 asendit Vabalt valitav 4 asendit 3 asendit
Reguleeritav jalatugi + + + + +
Turvakaar + + + +
Lukustatavad ja keerlevad esirattad + + + + +
Kokkupanemise viis Vihmavari Vihmavari Võileib/raamat Vihmavari Võileib/raamat
Pakikorv + + + + +
Kandesang + +
Kaal 7.4 kg 8 kg 7.6 kg 7.5 kg 9.7 kg
Max lapse kaal 15 kg 15 kg 15 kg 15 kg 23 kg

Tule vaata ja proovi kärusid Brittoni poodides Tartu Kvartalis ja Tallinnas Ülemiste kaubanduskeskuses. Täpsustavat informatsiooni kärude kohta leiad ka meie e-poest: http://pood.britton.ee/tooted/Oues_ja_reisil-2905/Kerged_karud-2968.htm