Väliselt on naise keha ja aina kasvav kõht teistele hästi näha. See, mis toimub selle kasvava kõhu sees, jääb silmade eest varjatuks. Tänu moodsale tehnoloogiale ja uuringutele on võimalik üsna täpselt kirjeldada raseduse igat faasi. Järgnevalt vaatame täpsemalt, mis toimub loote arengus üheksa kuu jooksul.

Esimene kuu

Kui spermatosoid viljastab munaraku, tekib sügoot. See jaguneb arvukateks rakkudeks ja muutub lõpuks õõnsaks keraks, mida nimetatakse blastotsüstiks. See liigub mööda munajuha alla ja kinnitub emaka siseseina külge. Seda protsessi nimetatakse implantatsiooniks. Kui blastotsüst jaguneb kaheks, siis on tulemuseks identsete kaksikute areng. Selline jagunemine võib aset leida raseduse viiendal kuni üheksandal päeval. Kui jagunemine toimub hiljem, eksisteerib suur risk kokkukasvanud ehk Siiami kaksikute tekkeks.

Areneva embrüo välimised rakud kinnituvad tugevasti emaka limaskesta külge ning neist kujuneb platsenta. Kui jagunenud rakud hakkavad diferentseeruma, moodustub vagu, millest lõpuks kujuneb välja seljaaju. Kolme nädala jooksul kasvab embrüo 4 mm pikkuseks ning hakkab võtma kumerat C- tähe kuju. Tekib süda, mis hakkab lööma, samuti käte algmed. Embrüol on saba. Nelja nädala vanuselt on embrüo 8mm pikkune ning ilmuvad esimesed märgid peamistest organitest. Kujunema hakkavad ka silmad ja ninasõõrmed. Tekivad jalgade algmed ja padjakesi meenutavad käelabad.

Teine kuu

Viie nädala vanune embrüo on 13 mm pikkune ning tema jäsemed on selgelt välja kujunenud, kätel ja jalgadel on näha ka sõrmi ja varbaid. Hakkavad arenema aju ja kopsud. Kuuendal nädalal on embrüo 18 mm pikkune ja hakkavad kujunema kõik peamised organid. Tekivad ka karvanääpsud, küünarnukid ja rinnanibud. Ta võib hakata jäsemeid liigutama ning kasvab väga kiiresti. Seitme nädala vanune embrüo on juba 3 cm pikkune. Näo ja pea detailid, sh ka silmalaod ja kõrvad on hästi eristatavad. Kaheksandaks nädalaks on embrüol olemas kõik tähtsamad organid ning sellest vanusest kuni sünnini nimetatakse teda looteks. Seega on kõige tähtsamad struktuurid teise kuu lõpuks loodud.

Kolmas kuu

Loode on 8 cm pikkune ja ta on võimeline käsi rusikasse pigistama. Jäsemed on pikemad, maks aktiivne, suguelundid eristunud ning hammaste alged on tekkinud. Selles vanuses loode sulgeb enda silmalaod ega ava neid enne kui seitsmendal kuul.

Neljas kuu

Selles vanuses kasvab loode 15 cm pikkuseks. Ta liigutab aktiivselt ning huuled teevad imemisliigutusi. Lootel on tekkinud ka juuksed, tema lihased ja luud on tugevamad ning pankreas on aktiviseerunud.

Viies kuu

Loode on 20 cm pikkune ja tema keha on karvadega kaetud. 18.rasedusnädalal ilmuvad ripsmed, kulmud, sõrme- ja varbaküüned. Ema tunneb esimest korda oma kõhus lapse liigutusi ehk põtkimist. See on üks vaimustavamaid hetki, kuna naine tajub lapse kasvamist ja eksisteerimist kõhus aina paremini ja tugevamini.

Kuues kuu

Loode on 28 cm pikkune ja kaalub 725 grammi. Kujuneb välja sõrmede ja varvaste papillaarkurdude muster ning silmad arenevad täiuslikumaks. Kopsud sisaldavad alveoolide algmeid. Ootamatu ärritaja korral võib loode näidata välja ehmatusrefleksi. Pole ka ebatavaline kui emad tunnevad alles selle perioodi lõpuks lapse esimesi liigutusi. Tavaliselt on siiski kergemaid põtkimisi tunda 18. ja 24.rasedusnädala vahel.

Seitsmes kuu

  1. rasedusnädalal on loode umbes 38 cm pikkune ja kaalub 1,2 kg. Ta avab ja sulgeb oma silmi ning kuuleb teatud helisid (ema südamelöögid, vali muusika). Aju närvi- ja hingamissüsteem arenevad tohutu kiirusega. Selle raseduskuu lõpus ilmale tulnud beebid suudavad ellu jääda.

Kaheksas kuu

Loode on kasvanud umbes 43 cm pikkuseks (leidub ka erinevusi). Loode kaalub umbes 2 kg. Lapse luustik on täielikult välja arenenud, ehkki need pole veel kuigi tugevad. Suureneb rasva hulk kehas. Kaheksandal kuul sündinud lapsi peetakse samuti enneaegseteks, kuid nende ellujäämise protsent on juba tunduvalt suurem kui seitsmendal kuul.

Üheksas kuu

Üheksanda kuu keskpaiku on loode keskmiselt 48 cm pikk ja kaalub 3 kg. Keha kattub rasvase kihiga ning hakkab kaotama karvkatet. Sõrmeküüned on peaaegu täiesti välja kujunenud. Sellest kuust alates ei loeta sündivaid lapsi enam enneaegseteks. Normaalse raseduse lühimaks kestuseks peetakse 37 nädalat.