1. Kui naine on lapseootel, siis koondub kogu tähelepanu naisele ja lapsele- harju sellega! Ole rõõmus, et sul on üheksa kuud aega harjuda, et muutud märkamatuks.
 2. Jäta need nimed meelde: Emmaljunga, BabyBjörn, Cybex, Maxi-Cosi, BabyJogger jne.
 3. Sul on vähe raha. Esimesed aasta aega ei osta sa endale riideid. Suuremast televiisorist ära samuti unista. Raha peab sul olema aga uue Cybexi, Emmaljunga ja BabyJoggeri jaoks.
 4. Uued rehvid tasuks kohe osta.
 5. Selleks ajaks kui oled vahetanud lapse kolmanda mähkme, tundub see kõige tavalisema asjana maailmas.
 6. Peagi oled üllatunud kui funktsionaalne ja energiline sa oled, arvestades väheseid unetunde.
 7. Asjad, mida sa arvasid, et ajavad sul südame pahaks- beebi kaka, pissi ja okse, neid leidad peagi enda särgilt, harjud ruttu.
 8. Seks rasedaga on suurepärane.
 9. Peale lapse sündi lähete mingil hetkel naisega  lõõgastuma ja puhkama, esimest korda kodunt välja. Poolel teel tunnete enda pisikesest silmarõõmust juba puudust.
 10. Kõige agaramad nõuandjad on lasteta sõbrad. Vanemad kehitavad õlgu ja ütlevad: “Peagi läheb üle”.
 11. Rinnapiim on nagu kollane päike Supermanile, hoia piisavat varu alati külmkapis.
 12. Kuus kuud peale lapse sündi saavad su piinad läbi, seksuaalelu on taastunud endisel viisil.
 13. Lapsehoidja pole koristaja, psühholoog ega lastearst. Raha maksad ainult lapsehoidmise teenuse eest.
 14. Mis jube hais see on? Iga väiksemgi lõhn võib su naise südame pahaks ajada. Kunagised suured lemmikud võivad äkitselt öökima ajada. Samas kiluvõileib vahukoore ja maasikatega tundub küll ideaalne kombinatsioon.
 15. Raseduse jooksul muutub naise keha märgatavalt. Suur kõht, turses jalad, venitusarmid ja suured ning valutavad rinnad võivad panna teda tundma ebaatraktiivsena. Imetlege teda ja laske tal tunda end piltilusana.
 16. Jah, sünnitus on piinarikas. Ole talle toeks, täida kõik ta soovid ning kannata ära kõik see hädakisa. Vahepeal ära unusta ka ise süüa ja juua, muidu oled kõige tähtsamaks hetkeks näost valge ja ise nõrkemiseni väsinud.
 17. Sul pole õigust virisemiseks. Tema kannab teie ühist last ja piinleb kõikide söögiisude ja valude/iivelduste käes. Sul pole vähimatki põhjust virisemiseks.
 18. Esimestel kodus oldud nädalatel õpid kiirtoidust lugu pidama.
 19. Sa ei oska beebit õigesti hoida. Tee seda nii nagu sinu naine.
 20. Loomulikult muudab lapse sünd kõike- selles ju asja mõte ongi?

 

Kasutatud allikad: https://www.fitpregnancy.com/parenting/fatherhood/50-things-every-guy-should-know-about-pregnancy-and-parenthood