1. Silmad

Lapse silmi tuleb puhastada kas steriilse või keedetud veega. Vati abil puhastatakse silmi liikudes silma välisnurgast sisenurka. Kummagi silma puhastamiseks tuleb kasutada eraldi vatti.

  1. Nina

Beebi nina puhastatakse vatitikuga. Kui lapsel esineb ninakoorikuid, siis võib enne puhastamist vati teha õrnalt õliga kokku.

  1. Suu

Beebi suud puhastatakse ainult soori puhul. Tuleb vältida  luttide, joogipudelite ja lusikate sattumist kellegi teise suhu.

  1. Kõrvad

Kõrvu puhastatakse niisutatud vatitupsuga kuulmekäigu välise ava piirkonnast. Samuti tuleb beebi kõrvataguseid puhastada niiske vatitupsuga.

  1. Naba

Beebi naba tuleb puhastada köndi ärakukkumiseni ja täieliku paranemiseni. Tavaliselt irdub nabakönt kahe nädala jooksul. Naba puhastamiseks sobib hästi näiteks saialilletinktuur või briljantroheline. Kui nabakönt on ära tulnud, siis tuleb samuti puhastada ja defintseerida. Naba tuleks puhastada 1-2 korda päevas.

  1. Vannitamine

Imikut võib vannitada igapäevaselt. Vee temperatuur peab olema 36-37 kraadi ning vannitamisele kuluv aeg ei tohiks olla üle 10 minuti. Oluline on jälgida ka toas olevat temperatuuri, see peaks olema vähemalt 25 kraadi. Beebi pesemiseks ei ole vaja iga kord kasutada pesugeeli ja shampooni. Neid võiks kasutada korra nädalas.

  1. Küüned ja käed

Käsi tuleks pesta 2-3 korda päevas. Beebi küüsi on kõige mugavam lõigata siis kui beebi magab. Lõigata ei tohi nahale liiga lähedalt.