1. Imetamine vähendab riski munasarjade, rinnavähi, südamehaiguste ja osteoporoosi tekkeks. Mida kauem toimub rinnaga toitmine, seda suurem on kasu. Emal, kes on last rinnaga toitnud 8 aastat on rinnavähi risk peaaegu 0%.
  2. Imetades last rinnaga, vähendab see tegelikult rinnavähi riski kogu elu jooksul 25% võrra.
  3. Rinnaga toitmine aitab emal kiiremini paraneda sünnitusjärgsel ajal, aidates kiiremini taastuda pärast rasedust ja vähendada üldist sünnitusjärgset verekaotust.
  4. Rinnaga toitmine võib aidata kaasa sellele, et ema saab tagasi kaalu, mis tal oli enne rasestumist. Rinnapiima tootmiseks kulub 1000 kalorit päevas.
  5. Rinnapiima tootmine tarbib 25% keha energiast.
  6. Keskmiselt söövad väikelapsed 67% piimast, mis emal on olemas- nad söövad kuni kõht on täis, mitte kuni rinnad on piimast tühjad.
  7. Ligikaudu 75% kõigist emadest toodab nende parem rind rohkem piima, olgu see inimene siis parema või vasakukäeline.
  8. Piim muudab oma toitumisprofiili kui laps kasvab (3-kuune piim on erinev kui 9-kuulisest). Piim võib isegi igapäevaselt muutuda, näiteks võib veetase kuuma ilmaga ja lapsepuhkuse ajal suurendada, et tagada täiendav vedelik.
  9. Emapiim sisaldab aineid, mis soodustavad und ja rahulikku meelt. Imetamine rahustab ka ema.
  10. Rinnapiima saavatel väikelastel on väiksem risk äkksurmale.

11 . Ema rinnad suudavad tuvastada isegi ühe astme kõikumisi beebi kehatemperatuuril ja kohanduda vastavalt vajadusele- soojendada või jahutada last. See on üks põhjusi, miks nahk-naha kokkupuude esimestel päevadel on nii tähtis.

 

Allikas: https://www.health-foundations.com/blog/2013/11/19/15-cool-facts-about-breastfeeding