4M  toodete eesmärk on  teha õppimine  lõbusaks. 4M tooted tutvustavad lihtsamaid teaduslikke nähtusi läbi koduste katsete ning praktiliste lähenemiste pakkudes lastele loomingulist isetegemise rõõmu.

4M tootesari on  mõeldud 3-12.aastastele lastele,  toodetel on kaasas põhjalik juhend ning lisaks ka  huvitavaid  fakte toote või katse kohta. Nii pakub toode  lisaks uutele teadmistele ja isetegemise rõõmule ka põnevust ning mängulisust.

4M arendav toode on hea ja praktiline valik näiteks lapse sünnipäeva- või jõulukingituseks.

Alljärgnevalt on välja toodud populaarsemad 4M tootesarja kuuluvad mänguasjad:

  1. Köögiteadus

Tegu on “Pere ja Kodu” lemmiktootega  kategoorias Arendavad mänguasjad 2014!

Mänugkomplekt võimaldab lapsel läbi viia kuus hämmastavat eksperimenti köögis leiduvate asjadega. Näiteks saab ise tekitada elektrit kahvli ja tomatiga ning vaadata kuidas lamp süttib.

Lisaks leiad katsete selgitusi, miks ja kuidas need toimivad ning vahvaid ja kasulikke teadmisi.

koogiteadus

Köögiteadus vanusele 8+

Komplekt sisaldab: 1 äädikarakett, 1 stardipakk, 1 väike lusikas, 1 vulkaan, 1 pintsel, 2 varrast, 1 juhe, 2 tsinkplaati, 1 kellamehhanism, 8 sõrmejälje registrit, 8 salajase sõnumi lehte, 1 köögispiooni sõrmejälje tegemise alus, 1 kleepsuleht.

Kodust vajalikud vahendid on: äädikas, söögisooda, punane toiduvärv, nõudepesuvahend, mõõtenõu, suhkur, pesulõksud, teelusikas, kahvlid, maisitärklis, mustsõstra/viinamarjamahla kontsentraat, sidrun. Esmalt küsi täiskasvanu luba ja abi nende materjalide kokku kogumiseks. Komplekt on möeldud lastele üle 8.eluaasta.

  1. Kasvav kristall

Kasvata endale ise ilus pimedas helendav kristall. See on lõbus ja helendav keemiline eksperiment! Komplektis olevaid koostisosi kasutades saad kasvama panna omanäolise kristalli ning  jälgida selle kasvamist 7 päeva jooksul.

Helendav kristall

Helendav kristall

Komplekt sisaldab: 1 suur kott valgeid kristalle (monoammooniumfosfaat), 1 kott helenduspulbrit, 1 kristalli alus, 1 läbipaistev kristalli alus, 1 konteiner ja 1 segamislusikas. Lisaks on juhendis ka lõbusaid fakte kristallide tekkimise ja kasutamise kohta.

  1. Kidz Labs Ilmateadus

Eksperimenteeri staatilise elektriga, mis põhjustab äikest, loo pilved oma peopessa, ehita laual veeringluse mudel, vaata õhuvoole, mis loovad tuult ning kasvuhooneefekti, samuti happevihmasid.

Komplekt sisaldab: 1 õhupall, 1 pilvekujuline kate, 1 mäe kujutis, 1 mulliline kork, 1 mäe alus, 1 pilvetegemise pump, 2 termomeetri hoidikut, 1 pliiatsi alus, 2 spiraalmalli, 2 termomeetrit, 1 seemnesahtel, pH testpaber ja üksikasjalik õpetus.

  1. Kidz Labs Helendav Päikesesüsteemi planetaarium

Ehita endale ise helendav 42*42 cm Päikesesüsteemi planetaarium! Värvi see kaasasoleva helendava värviga  ja riputa oma magamistoa lakke.

Komplekt sisaldab: 1 päikesesüsteemi komplekt, 1 pigistatav helendava värvi tuub, 1 sabloonide komplekt helendava värvi pealekandmiseks, riputuskomplekt.  Lisaks kaart huvitavate faktidega Päikesesüsteemi kohta ning detailne kasutusjuhend.

  1. Kidz Labs Öine tähistaevas

Tuled kustu! On aeg selle imelise papist täheprojektori abil luua magamistuppa öine tähistaevas! Meisterda vastavalt juhendile täheprojektor, lisa patareid ning lülita lamp sisse! Nüüd lülita toa tuled välja. Projektor näitab sinu toa seintele ja lakke imelist tähistaevast. Lase oma kujutlusvõimel end lennutada metsikusse kosmosesse, miljonite valgusaastate kaugusele Maast. Läbi projekteeritud kujundite ei pruugi tähemustrid olla täpselt samasugused nagu päris tähistaevas, kuid sellegipoolest saad tuvastada juhendis oleva tähekaardi järgi vastavad tähtkujud. Õpi nende kuju ja asend selgeks, et suudaksid neid ka päris tähistaevas tuvastada.

Komplekt sisaldab: taevalaotuse põhja- ja lõunapoolused (kumbki koosneb laotusest ja kattest), 1 lülitiga lamp, 4 laotusetuge, kleeplindiribad ning üksikasjalik kasutusjuhend koos kummagi pooluse kaardiga. Samuti läheb vaja (kuid ei kuulu komplekti) teravat pliiatsit / naela, 4 x 1,5 V AA patareid. Sobib vanusele 8+.

  1. Kidz Labs Spiooniteadus- Sissetungija häire

Õpi elektriahela ühendamise teadust. Konstrueeri oma uksele sumisti ja pane see ukse taha. Peata ruumi sissetungija. See on lahe ja lõbus!

Pakend sisaldab plastikust alust ja alarmikorpust, 1 komplekt plasttarvikuid, metallpulka, elektrilist sumistit, elektrijuhtmeid, alarmi päästiku paela, detailseid juhiseid ja lõbusaid fakte. Sobib vanusele 10+.

Kõik eelpool tutvustatud tooted leiab Brittoni kauplustest Tallinnas ja Tartus.